Od wielu lat z zamiłowaniem odkrywam dzikie zakątki północno-wschodniej Polski. Jeśli Tobie również bliska jest Natura, chcesz poznać ostępy puszcz i bagien – zapraszam na wspólną wyprawę. Puszcza Borecka, Puszcza Augustowska z Wigierskim Parkiem Narodowym czy Biebrzański Park Narodowy to obszar dawniej zamieszkiwany przez Jaćwingów. Współcześnie obejmuje wschodnie Mazury, całą Suwalszczyznę i sięga do rzeki Biebrzy. Stąd nazwa Dzika Jaćwież.

Z doświadczenia wiem, że w teren najlepiej wybrać się małą grupą. Daje to większy komfort uczestnikom wyprawy, a przyroda łatwiej odkrywa swoje tajemnice. Staramy się zminimalizować wpływ naszej obecności. Dlatego obserwacje zwierząt, by ich nie płoszyć prowadzimy z oddali. Warto zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt np. lornetkę.

Trener przyrody to nie jest zwykły przewodnik, który podaje suche fakty. Trening polega na nabyciu umiejętności w „czytaniu” lasu, poznaniu zwyczajów zwierząt, praw natury, zrozumieniu w jaki sposób funkcjonuje przyroda. Oferowane przeze mnie wyprawy skierowane są do ludzi złaknionych kontaktu z dziką przyrodą w czystej formie.

Do zobaczenia na wspólnej wyprawie.

Paweł Szyszko – trener przyrody,
przewodnik po Dzikiej Jaćwieży, Wigierskim Parku Narodowym,
licencjonowany przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym.

FACEBOOK