Jednym z wpisów na blogu zachęcałem  do głosowania na  rekonstrukcję historyczną „Obława Augustowska. Lipiec 1945” w konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2015. Dzięki Waszemu wsparciu nasze widowisko historyczne zdobyło główną nagrodę!

      24 czerwca w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich w obecności przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kancelarii Prezydenta oraz parlamentarzystów, delegacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki” oraz Muzeum Okręgowego w Suwałkach odebrała zwycięski laur w tym prestiżowym konkursie. Zgłoszono blisko 200 wydarzeń z kraju i zagranicy. Swoje głosy przez internet oddało ponad 7 tyś osób. 

      Jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze działania spotykają się z dobrym przyjęciem. Jest to zachęta do podejmowania kolejnych wyzwań rekonstrukcyjnych.  Chcielibyśmy by było to ciekawe nie tylko dla oka ale i poruszało struny wyobraźni i sumienia. Prof.  W.  Roszkowski ujął to najlepiej w słowach: „Poruszają one pewne struny w wyobraźni czy sposobie myślenia o naszym życiu w bardzo szerokich kręgach. (…) Naszą wspólną ideą powinno być upowszechnianie hasła, że jesteśmy tym, co pamiętamy, bo to ważne dla tego, kim jesteśmy jako społeczeństwo i Polacy” 

      Wszystkim, którzy oddai głos na „naszą” obławę składam serdeczne podziękowania.

Więcej informacji na stronie organizatora konkursu Muzeum Historii Polski. 

http://muzhp.pl/pl/c/1692/wydarzenie-historyczne-roku-2015-znamy-zwyciezcow